Lahden maailmanmestaruuskisat 22.2.–5.3.2017
Kisoihin aikaa

12

kisapäivää

21

kilpailua

700

urheilijaa

60

maata

Tule mukaan vapaaehtoiseksi

Tule mukaan tekemään maailman parhaita kisoja!
Vapaaehtoishaku alkaa myöhemmin tänä vuonna, mutta voit ilmoittautua mukaan jo nyt!

 Repost & thanks @essikenttala What do ski jumpers do for fun during their free time? Mitä hyppääjät tekevät vapaa-aikana?
 Repost & thanks! @jessevaananen ・・・ Two skiers from #Lahti. Siiri "Äitee" Rantanen is a perfect role model for all of us. For a lady in her 90's she's super fit and what a sense of humor. #lahti2017 #äitee #honour #legend #siirirantanen #hiihto
 Aloitetaan viikko arvonnalla! Voittaja saa palkinnoksi kahden hengen lippupaketin haluamalleen päivälle @lahtiskigames Salpausselän esikisoihin 2016. Osallistumaan pääset jättämällä kommentin tai vaikkapa pikaiset moikat tähän kuvan alle. Mukavaa viikkoa!
 Mäkimaajoukkue treenaa parhaillaan Japanissa, Hakubassa. Kuvasta kiitokset @janiklinga
 Suurmäki remontissa - Lahti2017 lähenee. FIS Nordic World Ski Championships 2017 in Lahti, Finland. Kiitokset upeasta kuvasta @tapiokaisla
 New ski bridge under construction. Will be A LOT bigger than the old one.  #lahti2017 #lahti #FIS #venue #xcountry #crosscountry #nordiccombined #skijumping #hiihto #yhdistetty #mäkihyppy
 Memories from #lahti2017 #roadtolahti kick-off day with Finnish national teams. #tiimikisa #vuokatti #latujenaatelit #skijumping #nordiccombined #crosscountry #hiihto #mäkihyppy #yhdistetty #fisnoco Repost @janiklinga with @repostapp. ・・・ Tiimikisa #aatelirace #luovuus #vuokatti #hiihto #mäki #yh #lahti2017

Tervetuloa Salpausselkä Klubi-yritysverkostoon

Tule mukaan rakentamaan Suomen itsenäisyyden 100-vuotisjuhlavuoden merkittävintä tapahtumaa, pohjoismaisten hiihtolajien MM-kilpailuja.
Kisojen ympärille rakennettu yritysverkosto tarjoaa ainutlaatuisen mahdollisuuden verkostoitua suomalaisten yritysten kanssa, saada uusia yrityskontakteja ja hyötyä näkyvyydestä eri kanavissa, yritysverkoston tapaamisista ja kisatapahtumasta. Yritysverkosto starttaa keväällä 2015 ja jatkaa toimintaansa aktiivisesti MM-kisojen jälkeen

Yhteystiedot

LASKUTUSTIEDOT

Lahti 2017 kisaorganisaatio

  • Janne Leskinen

    Pääsihteeri

    +358 400 300 930

    janne.leskinen@lahti2017.fi

  • Natalia Lahtela

    Projektikoordinaattori

    +358 400 818 484

    natalia.lahtela@lahti2017.fi

  • Jesse Kiuru

    Tapahtumajohtaja

    +358 50 585 7441

    jesse.kiuru@lahti2017.fi

  • Marjo Leppä

    Ohjelmapäällikkö

    +358447081316

    marjo.leppa@lahti2017.fi

  • Moona Havo

    Tapahtumakoordinaattori

    +358 40 669 1661

    moona.havo@lahti2017.fi

  • Tami Kiuru

    Kilpailupäällikkö

    +358 50 331 7279

    tami.kiuru@lahti2017.fi

  • Jenni Pehkonen

    Vapaaehtoistyön päällikkö

    jenni.pehkonen@lahti2017.fi

  • Mikko Saarinen

    Myyntijohtaja

    +358 400 431 207

    mikko.saarinen@lahti2017.fi

  • Jyrijaakko Ritamies

    Myyntipäällikkö

    +358 400 555 097

    jyrijaakko.ritamies@lahti2017.fi

  • Esa-Pekka Nykänen

    Markkinointijohtaja

    +358 40 595 3135

    esa-pekka.nykanen@lahti2017.fi

  • Sari Ruotsalainen

    Markkinointipäällikkö

    +358 400 277 290

    sari.ruotsalainen@lahti2017.fi

  • Laura Lehtonen

    Viestintäpäällikkö

    +358 40 743 7107

    laura.lehtonen@lahti2017.fi

  • Tarja Leponiemi

    Sisällöntuotannon koordinaattori

    +358 40 531 2179

    tarja.leponiemi@lahti2017.fi

  • Anu Haapalainen

    Mediapalvelupäällikkö

    +358 40 565 3946

    anu.haapalainen@lahti2017.fi

  • Anu Anttila

    Broadcast Services

    +358 50 390 3019

    anu.anttila@lahti2017.fi

  • Kirsi Hänninen

    Logistiikkapäällikkö

    +358 500 282 505

    kirsi.hanninen@lahti2017.fi

  • Jenna Nakari

    Logistiikkakoordinaattori

    jenna.nakari@lahti2017.fi

  • Petra Riissanen

    Ravintolapäällikkö

    +358 40 536 8908

    petra.riissanen@lahti2017.fi

  • Suvi Räsänen

    Majoitus, akkreditoidut ryhmät

    +358 40 139 0690

    suvi.rasanen@lahti2017.fi

  • Lipunmyynti ja majoitus ryhmille ja yrityksille

    sales@lahti2017.fi

  • Eva Pääkkönen

    Talous

    +358 40 769 7226

    eva.paakkonen@lahtiregion.fi

  • Anne Lahdelma

    Talous

    +358 451 689 028

    Anne.lahdelma@hiihtoliitto.fi

Lahti 2017 järjestelytoimikunta

  • Jukka-Pekka Vuori

    Puheenjohtaja

    Suomen Hiihtoliitto

  • Jyrki Myllyvirta

    Varapuheenjohtaja

    Lahden kaupunki

  • Juha Viljamaa

    Varapuheenjohtaja

    Lahden Hiihtoseura

  • Mika Kari

    Lahden kaupunki

  • Juha Kolu

    Lahden Hiihtoseura

  • Mika Kulmala

    Suomen Hiihtoliitto

  • Robert Portman

    Yleisradio

  • Juha Rostedt

    Lahden kaupunki

  • Hannu Tolonen

    Opetus- ja kulttuuriministeriö

  • Martti Uusitalo

    Suomen Hiihtoliitto

  • Mikko Vanni

    Infront Finland Oy